เนื้อเพลง แม่พาไปตัดผม – บิวตี้ จิรภา

เนื้อเพลง: แม่พาไปตัดผม
ศิลปิน: บิวตี้ จิรภา
อัลบั้ม: เพลงใหม่ 2562 / 2019

เสียงฮ้องไห้ระงม จากร้านตัดผมหน้าปากซอย
อีแม่ออย ลูกหล่าบ่เป็นหยัง อย่าไห้
ผ่านไปบ่ดนผมเริ่มยาว ปานผู้สาวงามไฉไล
เพิ่งเข้าใจว่าเก่าไป เพื่อใหม่มา

คบกันมาดีดี ความฮักของเฮาฮ้าง
เคยเดินร่วมทางสัญญาสิบ่ถิ่มกัน
อ้ายเลือกเอาเขาคนใหม่บ่เคยคาดสิฝัน
ว่ามันสิเจ็บปานนี้

หวนคิดถึงตอนเป็นเด็กน้อย
แม่พาไปตัดผม ทนฝืนขื่นขมกะยังผ่านมาได้

มื้อนี้อ้ายถิ่มน้องไป บอกให้น้องทำใจ
ตัดใจกะตัดท่อนั้นตั๋ว
คึดซะว่าตัดผม บ่อยากจมกับฮักฮั่ว ๆ
ตัดคนซั่ว ๆ แล้วน้องสิงาม กว่าเก่า

ตัดผมบ่กี่วันผมมันก็ป่ง
ผมรักคุณ คำนี้คงสิลืมบ่ได้ง่าย ๆ
ความเจ็บช้ำส่ำนี้ บ่พอตาย
อย่ามาเสียดายน้องเด้อ คั่นงามกว่าเก่า

มื้อนี้อ้ายถิ่มน้องไป บอกให้น้องทำใจ
คึดซะว่าตัดผม บ่อยากจมกับฮักฮั่ว ๆ
ตัดคนซั่ว ๆ แล้วน้องสิงาม กว่าเก่า

ตัดผมบ่กี่วันผมมันก็ป่ง
ผมรักคุณ คำนี้คงสิลืมบ่ได้ง่าย ๆ
ความเจ็บช้ำส่ำนี้ บ่พอตาย
อย่ามาเสียดายน้องเด้อ คั่นงามกว่าเก่า

ข้อมูลลิขสิทธิ์
คำร้อง/ทำนอง: อาทิตย์ ศรีสุข
เรียบเรียง: วิทย์ เด็กบ้านนอก
สังกัด: จ้วดจ้าด สตูดิโอ

Leave a Reply