เนื้อเพลง ลองรัก – DTK Boy Band

เนื้อเพลง: ลองรัก
ศิลปิน: DTK Boy Band (สิงโต นำโชค, โน๊ต อุดม, ก้อง ห้วยไร่)
อัลบั้ม: เพลงใหม่ 2562 / 2019

ละพอแต่เปิดผ้าม่านกั้ง ฟ้ามืดค่ำบ่มีสี
หาผู้ชายดี ๆ มีบ่น้อล่ะทางนี้

อยากให้คุณลองรักคนใหม่ หัวใจไม่ขุ่น
ไม่ต้องลุ้นว่าคุณจะเจอคนดีไหม
อยากให้ลองสักครั้งดูก่อน รับรองว่าชุดใหญ่
จะติดใจ บอกเอาไว้ไม่เคยให้ใครให้แค่คุณ

รักกับผมลองดูหน่อยไหมครับ
แต่ผมก็ยอมรับว่าผมไม่ใช่ไฮโซ
รถราผมก็พอมี
ส่วนใหญ่ก็แท็กซี่ไม่ถึงขั้นแลมโบ
ดนตรีผมก็พอเป็นบ้าง
แต่ก็ไม่เปรี้ยงปร้างเหมือนพี่เสกโลโซ
ดื่มเบา ๆ เอาพอให้เฮฮา
แต่ถ้าเข้าพรรษาบอกเลยว่า Say no

ใจไม่ถึงแต่ก็พอพึ่งได้
มีปัญหาหนักใจ ขอเพียงแค่คุณ Go
ไม่กลัวหนู งู และตะขาบ
แต่ถ้าเป็นแมงสาบผมก็พร้อมจะ Go
อดีตของคุณผมไม่เก็บมาคิด
ใครบ้างไม่เคยผิดมันทำให้เราเติบโต
อดีตผมก็พลาดมาหลาย Case
โดนเตะมาจนเคล็ดอยากจะ Set zero

คุณไม่ลองแล้วเมื่อไรคุณจะรู้
ลองมารักกันดูผมก็ว่าน่าจะโอ
ลองเสี่ยงดูคงไม่เสียหลาย
ถ้ามันเข้ากันได้ก็ Go with the flow
เรื่อง Take care งานผมก็ดี
ให้โอกาสผมสักทีผมก็อยากจะโชว์
รักกับไม่ใช่รักชั่วคราว
รักกันไปยาว ๆ ไม่มีวันหมดโปร

อยากให้คุณลองรักคนใหม่ หัวใจไม่ขุ่น
อยากให้ลองสักครั้งดูก่อน รับรองว่าชุดใหญ่
จะติดใจ บอกเอาไว้ไม่เคยให้ใครให้แค่คุณ

สอย สร้อย ฟังพี่น้องฟังสร้อย
ผู้สาวสำน้อยบ่ฮู้จัก DTK Boy Band
บัดเทื่อ ผู้บ่าวบ่ายแขน ฮ่วย
คือเป็นตามีแฮงไปนาแท้พ่อ

อาจบ่หล่อแบบโอปป้าเกาหลี
วัดความใหญ่กะสูสี นั่นก็คือเรื่องหัวใจ
ฮักกับอ้ายมีรูปคู่พร้อมสิโพสต์
แม่นผู้ใด๋มากดโกรธให้ อ้ายกะบล็อกให้ได้
แนวอยู่แนวกิน กะบ่คึดยากดอก
คั่นอยากกินของนอก เงินเดือนออกเดี๋ยวจัดให้
สร้อยแหวน แบรนด์เนม นาฬิกา
อยากได้หยังก็บอกมา
แถวโรงเกลือ โอ้ย มีหลาย

คนจั่งอ้ายบ่ใช้ถุงพลาสติก
อ้ายมันสายออแกนิก มักกินคลีน ๆ ใส ๆ
เรื่องความอึดบ่ต้องย่านดอกน้องหล่า
ประเภทพลังวังชา แลนแซงพี่ตูนเลยกะได้
ฮักกับอ้ายก็มีแต่เรื่องแฮปปี้
แฮปกันมื้อนี่ ปี้ กันมื้อได๋กะได้

แนมเบ่งอยู่เด้อน้องหล่า
เสี่ยงตาน้อยหาอ้ายแหน่
แล้วเจ้าสิเห็นของแท้ อันบักใหญ่

จะติดใจ บอกเอาไว้

Leave a Reply